Sērijveida dzīvokļu cenas sarukušas, piedāvājumā vairāk īpašumu

Šā gada jūnijā Rīgas mikrorajonos sērijveida dzīvokļu cenās konstatētas izmaiņas – mēneša laikā sērijveida dzīvokļu vidējā cena samazinājās par 1,3%, liecina “Arco Real Estate” apkopotie dati.

Sērijveida dzīvokļu vidējā cena noslīdēja līdz 892 EUR/m². 2023. gada pirmajā pusgadā dzīvokļu cenas kopumā saruka par 2,6 %.

Par spīti pozitīvajām cenu svārstībām aprīlī, dzīvokļu cenas sērijveida ēkās Rīgā pazeminās jau otro mēnesi pēc kārtas. Jūnijā cenu kritums bija augstākais kopš pagājušā gada oktobra. Jūnijā sērijveida dzīvokļa cenas turpināja pazemināties, un vairākos mikrorajonos tās mēneša laikā noslīdēja par vairāk nekā 2%.

Piedāvājumu skaits Rīgas lielākajos mikrorajonos šogad bija izteikti augstāks nekā pērn pirmajā pusgadā. Šogad dzīvokļu piedāvājums jūnijā jau pārsniedza 1900 atzīmi, kas nebija sasniegts pēdējo septiņu gadu laikā. Rīgas lielākajos mikrorajonos piedāvājuma līmenis bija krietni augstāks nekā pirms gada (+30%).

Visos Rīgas lielākajos mikrorajonos 2023. gada pirmajā pusgadā dzīvokļu cenas pazeminājās Lielākais cenu samazinājums kopš gada sākuma Rīgas mikrorajonos novērots Pļavniekos (- 4,2%). Citos lielākajos Rīgas mikrorajonos cenas šogad pazeminājās 1 – 4% robežās.

Jūnijā sērijveida dzīvokļu vidējā cena noslīdēja līdz 892 EUR/m². Cenas bija vidēji par 45% zemākas nekā 2007. gada 1. jūlijā, kad neremontēta sērijveida dzīvokļa vidējā cena sasniedza visu laiku augstāko atzīmi – 1620 EUR/m².

Jūnijā dzīvokļu cenās tika konstatētas izmaiņas. Sērijveida dzīvokļu viena kvadrātmetra vidējā cena samazinājās vienistabu (-1,3%), divistabu (-1,8%), trīsistabu (-0,9%) un četristabu (-1,1%) dzīvokļiem.

Salīdzinot ar iepriekšējo mēnesi, jūnijā dzīvokļu piedāvājums Rīgā palielinājās par 6%. Piedāvājumu skaits “Arco Real Estate” analizētajos Rīgas lielākajos mikrorajonos palielinājās par 4%. Salīdzinot ar 2022. gada jūniju, dzīvokļu piedāvājums kopumā bija lielāks: kopējais dzīvokļu piedāvājumu skaits bija lielāks par 29 %, savukārt lielāko mikrorajonu dzīvokļu piedāvājums bija par 30% augstāks nekā pirms gada.

Apkopojot dzīvokļu piedāvājumu skaitu Rīgas mikrorajonos, secina, ka vislielākais piedāvājumu skaits jūnijā bija Purvciemā, savukārt vismazākais – Bolderājā.

Pagājušajā mēnesī gandrīz visos Rīgas lielākajos mikrorajonos dzīvokļu piedāvājumu skaits palielinājās. Visvairāk piedāvājumu skaits palielinājās Teikā (+16%). Tikai vienā mikrorajonā jūnijā bija negatīvas tendences – skaits samazinājās Mežciemā (- 5%).

Jūnijā, analizējot piedāvājuma skaitu proporcionāli mikrorajona lielumam, proti, pēc iedzīvotāju skaita, vislielākais piedāvājums konstatēts Āgenskalnā. Turpretī Bolderājā piedāvājumu skaits bija proporcionāli vismazākais.

Jūnijā Rīgas mikrorajonos sērijveida dzīvokļu cenās notika izmaiņas. Visos Rīgas lielākajos mikrorajonos tika novērotas negatīvas cenu svārstības. Būtiskākais cenu samazinājums novērots Mežciemā, kur cenas mēneša laikā samazinājās par 2,8%. Atsevišķos mikrorajonos – Ziepniekkalnā, Āgenskalnā, Bolderājā un Iļģuciemā – jūnijā konstatētas minimālas cenu izmaiņas.

Salīdzinot ar 2023. gada sākumu, jūnijā sērijveida dzīvokļu cenas bija zemākas par 3%. Savukārt salīdzinot ar 2022. gada sākumu, cenas bija zemākas par 1%

Sērijveida dzīvokļu augstākās cenas jūnijā saglabājās Teikā, kur viena kvadrātmetra vidējā cena mēneša laikā samazinājās līdz 1085 EUR/m². Viena kvadrātmetra viszemākā vidējā cena jūnijā bija Bolderājā – 691 EUR/m², kas jūnijā arī nedaudz samazinājās.

Jūnijā visdārgākie dzīvokļi saglabājās 119. un 104. sērijas mājās, kurās cenas divistabu dzīvokļiem apmierinošā stāvoklī bija robežās no 52 000 līdz 57 000 eiro atkarībā no atrašanās vietas. Savukārt vislētākās bija lietuviešu projekta mājas, kur divistabu dzīvokļu cenu amplitūda bija no 33 000 līdz 44 000 eiro, un Hruščova laika mājas, kurās cenas divistabu dzīvokļiem bija robežās no 30 000 līdz 43 000 eiro atkarībā no mikrorajona.

Informācijas avots: https://www.delfi.lv/bizness/nekustamais-ipasums/serijveida-dzivoklu-cenas-sarukusas-piedavajuma-vairak-ipasumu.d?id=55733502

 

PIETEIKUMA ANKETA

Aizpildiet anketu un 3 darba dienu laikā ar Jums sazināsies GBI komandas speciālists

Salīdziniet sarakstus

NosaukumsCenaStatussTipsApgabalsMērķisGuļamistabasVannas istabas

PIETEIKUMA ANKETA

Aizpildiet anketu un vienas darba dienas laikā ar Jums sazināsies GBI komandas speciālists